Dzisiaj matura z chemii – jak się nastawić?

Wstań nieco wcześniej

Poleca się w dniu matury wstać nieco wcześniej. Nie chodzi jednak o to, aby się jeszcze uczyć. Jest to bardzo ważny dzień w życiu każdego licealisty, a więc nastawmy budzik nieco wcześniej. Wszystko po to, aby się na spokojnie przygotować. Matura z chemii to ważne wydarzenie. Posłuchajmy sobie muzyki i jeśli tego potrzebujemy, to powtórzmy najważniejsze rzeczy. Unikniemy dzięki wcześniejszemu budzikowi biegania w popłochu i poszukiwania wszystkiego. Najgorsze co możemy w taki dzień zrobić, to panika. Warto mieć wszystko naszykowane już dzień wcześniej.

Dobry sposób na stres

Wielu maturzystów strasznie przeżywa maturę. Najczęściej człowiek się denerwuje, stresuje, trzęsą mu się ręce oraz boli brzuch. Jeśli objawy te także nam towarzyszą, to warto udać się do apteki. Zakupmy syrop z melisy. Syrop ten zrelaksuje nas, uspokoi i nie sprawi, że będziemy śpiący. Jeśli się stresujemy, a nie mamy pod ręką apteki, to możemy w zwykłym sklepie zakupić herbatkę z melisy. Oba te specyfiki możemy pić spokojnie przed maturą. Nie powinny one nas zamulić, a do tego sprawią, że troszkę wyluzujemy.

Skupmy się na tym, co najważniejsze

Zależnie od tego, z czego konkretnie mamy egzamin, powtarzajmy jedynie najważniejsze rzeczy. Gdy czeka nas dzień przed maturą z matematyką, to powtórzmy wszelkie najważniejsze wzory. Dzień przed maturą z językiem polskim – przeczytajmy streszczenia lektur. Zdajemy sobie z tego sprawę, że większość poradników radzi wyluzować całkowicie ostatniego dnia, jednak są osoby, którym jednak pomaga powtarzanie tego wszystkiego, co jest najważniejsze. Przeczytaj książki przeznaczone do matury z chemii.

Jeśli mamy jeszcze dwa lub też trzy dni przed egzaminem, to przejrzyjmy arkusze maturalne z ostatnich kilku lat. Spróbujmy je rozwiązać lub też zastanowić się, co w tym roku mogą dać. Gdy, na przykład z chemii każdego roku powtarza się zadanie z danego działu, to koniecznie je powtórzmy. Zróbmy to dla własnego świętego spokoju.