Od czego rozpocząć przygotowania do matury z chemii?

Najważniejsze to w ogóle zacząć

W dobie pandemii o wiele trudniej jest nam się zmusić do nauki. Nauka zdalna oraz związana z tym że zmiana trybu życia wywiera na nas spory wpływ, jak i bardzo często jest tak, że mamy problem, aby nawet na spokojnie przysiąść do książek. Te wszystkie problemy połączone ze stresem przedmaturalnym nie zachęcają do zajrzenia do arkuszy próbnych maturalnych oraz rozpoczęcia bardzo poważnych przygotować do tegoż egzaminu. Jednak postaramy się zacząć od małych rzeczy. Po każdym dniu zdalnych lekcji poświęćmy trzydzieści minut na przejrzenie notatek i spróbujmy wybrać najważniejsze informacje. Pozwoli nam to przejść do kolejnej i jednocześnie najważniejszej rzeczy w maturalnych przygotowaniach z chemii.

Regularność oraz cele jasno wyznaczone

Regularność, jak i sumienność to właśnie to, co jest jednym z możliwie najważniejszych elementów w maturalnych przygotowaniach. Pamiętajmy o powtarzaniu codziennym małych ilości materiału. Dzięki temu nie tylko o wiele lepiej utrwalmy sobie materiały studiowane, ale także nie przeciążymy swojego umysłu. Musimy doskonale wiedzieć, że próby przyswojenia za dużej ilości materiału w krótkim czasie nie kończą się nigdy dobrze i o wiele lepiej się uczyć w mniejszych ilościach, ale regularnie oraz sumiennie.

Nie powinniśmy także zapominać o postawieniu sobie celów jasnych nauki. Na każdy dzień wyznaczajmy sobie małe fragmenty do nauczenia, a następnie na zakończenie każdego tygodnia sprawdzajmy jaki zakres materiału się udało nam przyswoić. Mierzmy siły na zamiary i dostosowujmy swój plan do swoich wyników z tygodnia poprzedniego. Takie planowanie czyni naprawdę cuda i umożliwi nam wejście w rytm odpowiedni.

Wiemy doskonale, że matura z chemii jest trudna, ale wszystko jest do nauczania. Systematyczność to już połowa sukcesu, a gdy będziemy się trzymać planu, to wszystko będzie naprawdę bardzo, ale to bardzo proste. Uda nam się osiągnąć sukces.