Przygotowanie do matury z chemii 2022

Niezależnie od tego, jakich podręczników używa się w szkole, to zawsze warto pokusić się o rozszerzenie swojej wiedzy, podczas przygotowania do egzaminu matura z chemii. Sięganie po repetytoria czy zestawy testów i zadań, pozwoli poczuć się znacznie pewniej, kiedy już przyjdzie czas na przystąpienie do zaliczenia. Po jakie książki warto jest na pewno sięgnąć przy przygotowaniach do matury z chemii?

Teoretyczne przygotowanie

Matura z chemii nie może odbyć się bez teoretycznego przygotowania z podstawowych pojęć i zagadnień. Bardzo dobrą propozycją w tej kwestii jest “Chemia. Podręcznik i zbiór zadań w jednym” wydawnictwa Rożak. W pierwszej części podręcznika mamy budowę materii oraz reakcje chemiczne, druga część to już roztwory i reakcje, które w nich zachodzą, a także pełen przegląd pierwiastków oraz związków nieorganicznych. Podstawa wiedzy chemicznej podana w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Kolejną pozycją wartą uwagi jest “Chemia organiczna” autorstwa Witolda Danikiewicza. Napisana prostym językiem, zawierająca w sobie schematy, obrazki, a także uwzględniająca zastosowanie chemii w życiu codziennym, przypadnie do gustu wielu uczniom, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i lubią ciekawostki. 

Zadania i testy

Oprócz teoretycznego przygotowania matura z chemii to również testy i zadania. W tym przypadku dobrze jest sięgnąć po serię “Chemia. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami” Witowski Dariusz i Witowski Jan Sylwester. W tej pozycji znajdziemy nie tylko zadania z matury, ale również zadania typowo autorskie, które swoim poziomem pozwolą na przygotowanie się do egzaminu również na rozszerzonym szczeblu. Dobrym sposobem na usystematyzowanie wiedzy i powtórkę będzie sięgnięcie po “Zbiór zadań z chemii” Krzysztofa Pazdro. Mamy tutaj do dyspozycji zadania i ćwiczenia, które można na bieżąco wykonywać przygotowując się do poszczególnych działów. Matura z chemii dzięki tym książkom na pewno stanie się znacznie bardziej przystępna, a przygotowania będą odbywały się w sposób zorganizowany i kompleksowy.